Odpowiednie drzwi wejściowe

0
1775
Odpowiednie drzwi wejściowe

Wybór drzwi zewnętrznych nie może być zbyt pochopny, warto poświęcić takim zakupom nieco więcej czasu, w końcu chodzi o nasz komfort oraz, co ważniejsze – bezpieczeństwo. Drzwi do domu muszą być ciepłe, wodoodporne oraz ciche. Jakie drzwi wejściowe będą najlepsze?

Drzwi wejściowe aluminiowe czy drewniane?

Od rodzaju materiału, z jakiego wybierzemy drzwi będą zależeć ich parametry. Najpierw warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy bardziej zależy nam na bezpieczeństwie czy energooszczędności. Drzwi muszą oczywiście wpisywać się również w styl domu oraz jego kolorystykę, to równie istotna rzecz. Nadal bardzo dużą popularnością cieszą się drzwi zewnętrzne drewniane, które charakteryzują się bardzo dobrą izolacyjnością cieplną, ale niestety są mało odporne na uszkodzenia, co dla niektórych może być wadą. Wybierając drzwi drewniane trzeba liczyć się również z gorszymi parametrami antywłamaniowymi w przeciwieństwie na przykład do drzwi wejściowych aluminiowych czy stalowych.

Jeżeli chodzi o drzwi wejściowe aluminiowe to one będą wprawdzie wytrzymalsze, z drugiej strony jednak izolacja cieplna będzie mniejsza. Do ich zalet można zaliczyć za to dobrą izolację akustyczną, aluminium dobrze stłumi hałasy. Jak widać wybór drzwi wejściowych nie jest łatwy, należy przemyśleć wszystkie za i przeciw i podjąć właściwą decyzję.

Energooszczędność

Jak już wspominaliśmy powyżej, izolacja cieplna jest zależna od danego materiału, z którego wykonane są drzwi. Tak więc, jeżeli zależy na głównie na energooszczędności, niskich rachunkach i możemy równocześnie zgodzić się na gorsze parametry antywłamaniowe, można zdecydować się na drzwi wykonane z drewna albo pcv. W innym wypadku lepiej skupić się na drzwiach wejściowych aluminiowych albo stalowych, które trudniej sforsować.

A może drzwi metalowe?

Gdy zależy nam na drzwiach odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia, drzwi metalowe będą najlepszym rozwiązaniem, bo uzyskują bardzo wysokie klasy odporności na włamania. Warto wiedzieć, że w tym wypadku parametry termoizolacyjności nie będą idealne, współczynnik przenikalności ciepła U będzie wynosił pomiędzy wartością 1,5 i 2.

Każde przedstawione w zestawieniu drzwi posiadają pewne wady i zalety. Warto podjąć świadomą decyzję i wcześniej zastanowić się na czym zależy nam najbardziej i jakie parametry są dla nas kluczowe. Drzwi do domu muszą dawać ciepło, ale i bezpieczeństwo na odpowiedni poziomie, to wszystko trzeba mieć na uwadze. Pamiętajmy, aby wybrać też odpowiedni kolor stolarki drzwiowej, powinna pasować do aranżacji domu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here