Na co zwrócić uwagę wybierając case na telefon?

0
1190
Na co zwrócić uwagę wybierając case na telefon

Dopasowane etui to jeden z najprostszych sposobów na ochronę telefonu przed jego przypadkowym zabrudzeniem lub uszkodzeniem. Kolorowe kejsy na telefon to także dobra okazja do spersonalizowania jego wyglądu, tak by odróżniał się od innych urządzeń tej samej serii. W sprzedaży znajdziemy różnorodne wersje pokrowców wykonanych z wielu typów materiałów. Który z nich wybrać? Na co zwrócić uwagę, kupując tego typu gadżet?

Trzy główne typy pokrowców na telefony

Choć na rynku akcesoriów GSM znajdziemy tysiące różnych modeli pokrowców, to jednak każdy z nich ma podobną do siebie lub niemal identyczną konstrukcję. Zasadniczo możemy wybierać pomiędzy trzema podstawowymi typami etui. Są to tzw. back case do smartfonów, czyli charakterystyczne nakładki zabezpieczające krawędzie i tył urządzenia, najczęściej z wyciętymi otworami na przyciski i wtyki. Są to także etui książeczkowe, które występują w tradycyjnej wersji (otwierają się jak książka) lub w wersji flip (etui otwierane pionowo) oraz tzw. bumpery, czyli minimalistyczne etui chroniące jedynie ramkę urządzenia – jego boczne krawędzie. Ten ostatni rodzaj zabezpieczenia trudno nazwać pokrowcem, ale dla miłośników minimalistycznych rozwiązań, którzy nie chcą ingerować zbyt mocno w wygląd telefonu, będzie on strzałem w dziesiątkę.

Z jakich materiałów produkuje się kejsy na telefon?

Najpopularniejszym rodzajem materiału wykorzystywanego do produkcji pokrowców na telefony jest elastyczne tworzywo TPU. Właściwości tego specyficznego materiału są zbliżone do właściwości sylikonu, stąd też dość często mylnie nazywa się je pokrowcami sylikonowymi. Do produkcji nakładek osłaniających tył i boki urządzenia wykorzystuje się także twardy poliwęglan, który dobrze chroni przed ryzykiem porysowania obudowy, ale już nie oferuje tak wysokiego poziomu amortyzacji, jak kejs na telefon z tworzywa TPU. W sprzedaży znajdziemy również książeczkowe pokrowce wyprodukowane z różnych gatunków skór naturalnych, ale znacznie większą od nich popularnością cieszą się pokrowce ze skór ekologicznych. Kejsy na telefon mogą być również wykonane z innych rodzajów tworzyw sztucznych, a nawet z metalu czy drewna. Tego typu akcesoria cieszą się jednak mniejszą popularnością wśród odbiorców.

Wybór konkretnego modelu pokrowca na telefon powinien uwzględniać Twoje indywidualne upodobania estetyczne. Warto jednak, byś zwrócił uwagę również na jego formę i materiał, z jakiego go wyprodukowano. Jeśli szukasz minimalistycznego pokrowca na smartfon, wybierz bumper lub nakładkę. Gdy zależy Ci na pełnym zabezpieczeniu urządzenia, postaw na etui książeczkowe lub nakładkę w wersji pancernej, łączącej zalety twardego poliwęglanu i TPU.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here