Lustra łazienkowe jako upiększenie wystroju

0
905
Lustra łazienkowe jako upiększenie wystroju

Atrakcyjny estetycznie wystrój łazienki sprawia, że zwykła kąpiel może być jeszcze bardziej relaksująca. Z pozoru błahy przedmiot, który bardziej ma służyć niż wyglądać, może nie tylko spełniać doskonale swoją rolę i pomagać w przygotowaniu się do wyjścia do pracy, szkoły czy na randkę, ale też być doskonałym dopełnieniem nadającym unikatowego klimatu w całej łazience.

Rodzaje luster łazienkowych

Lustro łazienkowe, które będzie komponować się z pozostałymi elementami łazienkowymi, to prawdziwy majstersztyk aranżacji wnętrza. Oczywistym jest fakt występowania luster różnego rozmiaru, kształtu czy sposobu manipulacji odbitym obrazem. Istnieją bowiem lustra wyszczuplające, pogrubiające czy neutralne. Zwierciadła mają jednak różne ciekawe urozmaicenia, dzięki którym możliwe jest ich idealne dopasowanie do ogólnej aranżacji.

Lustra ozdobne doskonale komponują się w pomieszczeniach, w których występują kafelki zdobione rozmaitymi wzorami. Jeżeli przykładowo ściany łazienki są zdobione greckim patternem, można dobrać lustro o podobnym wzorze lub z ozdobną ramą nawiązującą do antycznego stylu. Często można spotkać się z kafelkami zdobionymi obrazem owoców. Lustro z wygrawerowaną na szkle latoroślą świetnie łączyłoby się z powierzchnią ścienną nadając pomieszczeniu tematyczną spójność.

Lustra podświetlane spełniają się doskonale nie tylko jako ozdoba wnętrza. Mają praktycznie zastosowanie, bowiem często efektywne korzystanie z lustra wymaga odpowiedniego światła. Zwierciadło podświetlane spełnia ten warunek, dodatkowo możliwy jest wybór zróżnicowanego kształtu oświetlenia, od minimalistycznych prostokątów, aż po zawiłe pętle przypominające rzeczne meandry. Lustro ozdobione surowym białym światłem doskonale sprawdzi się w nowoczesnych łazienkach, w których panuje ujednolicona, najczęściej biała barwa, która jest kontrastowana z dodatkami o wyrazistej kolorystyce. Prostokątne źródło światła w zwierciadle doda nieco pozytywnej surowości i minimalizmu, który idealnie wpasuje się w aranżację pomieszczenia.

Lustra z szafkami są doskonałym rozwiązaniem w przypadku łazienki o małych rozmiarach, gdyż pozwalają na schowanie kosmetyków i innych mniejszych przedmiotów, dzięki czemu możliwe jest zaoszczędzenie miejsca w kompaktowym pomieszczeniu. Nie oznacza to oczywiście, że zwierciadła te nie mogą być atrakcyjne wizualnie, gdyż niewykluczone są warianty ze zdobioną lub podświetlaną taflą. 

Niezbędny element łazienkowy

Trudno wyobrazić sobie łazienkę bez zwierciadła. Warto zatem zadbać o odpowiednie dobranie lustra, które będzie istną wisienką na torcie w wystroju pomieszczenia. Powyższe propozycje są warte zastanowienia z uwagi na ich ogromną różnorodność na rynku. Istnieje tak wiele wariacji luster ozdobnych, podświetlanych czy wyposażonych w swego rodzaju schowki czy szafki, że nie trudno jest dobrać odpowiednie zwierciadło nawet do najbardziej osobliwych typów łazienek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here