Książka pod choinkę?

0
4946
Książka pod choinkę?

Zaczyna się gorący czas poszukiwania świątecznych prezentów. Niektórzy – nauczeni przykrym doświadczeniem przedświątecznych kolejek – rozpoczynają planowanie już teraz. Zaczyna się więc wielkie żonglowanie pomysłami: biżuteria, ubrania, gry, perfumy. Coraz częściej stawiamy nie tyle nawet na jakość czy cenę prezentu, co na jego dopasowanie do obdarowywanej osoby. Do łaska wraca DIY, domowe wypieki, słodkości i konfitury, a także – z czego nie sposób się nie cieszyć – książki.

Książka pod choinkę

Jedni powiedzą, że to banalny prezent, który po przeczytaniu (o ile zostanie przeczytany) wyląduje na półce i będzie się przez kolejne miesiące kurzył z pozostałymi egzemplarzami słowa pisanego. Wydaje się jednak, że przy odpowiednim dobraniu pozycji do osoby, żadna część przytoczonej opinii nie okaże się prawdziwa. Warto bowiem wybrać książkę, która będzie fascynować, do której czytelnik będzie wracać sam, a także będzie chciał się nią dzielić z innymi. Opowieści kryminalne, ekscytujące romanse, tak ostatnio popularne poradniki. Literatura wraca do łask. Pokazują to wyraźnie ostatnie sukcesy „Ślepnąć od świateł” Jakuba Żulczyka, czy „Ucha igielnego” Wiesława Myśliwskiego. Na spotkania z autorami książek o charakterze poradnikowo-mentoringowym przychodzi coraz więcej osób i kolejki, które ustawiają się po autografy muszą budzić zastanowienie. Na nowo – przynajmniej część z nas – polubiła czytanie. Tym, którzy je lubią warto więc pod choinkę sprezentować taką małą lekturową przyjemność. Jest coś milszego niż zimowy wieczór z książką, kocem i ciepłym grzańcem?

Jak wybierać?

Kupując książki pod choinkę warto jednak pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim trzeba znać preferencje obdarowywanego. Kupowanie książki w ciemno („może się spodoba”) przypomina grę w rosyjską ruletkę. Podobnie dużym błędem jest projektowanie swoich ulubionych autorów czy tekstów na inną osobę. W przypadku książek obowiązuje ta sama zasada, co przy innych prezentach. Ma się podobać temu, kto ją dostanie, a nie temu, kto kupuje. Jeśli więc nie mamy pojęcia, jaką literaturę czyta dana osoba, to trzeba się tego koniecznie dowiedzieć, albo zrezygnować z zakupu książki.

Bez kolejki?

Internetowa księgarnia to idealne rozwiązanie, które pozwoli na spokojnie przyjrzeć się poszczególnym pozycjom, wybrać najlepszą (często za niższą cenę niż w sklepie stacjonarnym) i bez problemu ją zamówić. Bez kolejek, świątecznego stresu i na czas. Warto to zrobić już teraz. To najlepsze rozwiązanie, które zaoszczędzi nasz czas i pieniądze oraz pozwoli zdobyć przemyślany prezent dla bliskiej osoby.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here