Jestem weganką- czy schudnę?

0
1498
Jestem weganką- czy schudnę?

Dieta wegańska od kilku lat bije rekordy popularności. To dobrze, że tak bliskie stało się nam dobre traktowanie zwierząt. Że nie chcemy spożywać ich mięsa, podbierać miodu pszczołom, nosić ubrań szytych ze skóry jakiegoś zwierzęcia. Chodzi tu o aspekty moralne, ale też i zdrowotne. Mięso jest szkodliwe. W dzisiejszych czasach produkuje się je na masową skalę. Zwierzęta przetrzymywane są w okropnych warunkach, w ciasnych klatkach w ogromnych gospodarstwach i praktycznie tuczone, aby ich mięso było tłuste i było go bardzo dużo. Podobnie jest z kurami, które są trzymane w ciasnych klatkach w kurnikach, i w zasadzie jedynie jedzą i produkują jaja. Dlatego coraz więcej ludzi skłania się nie tylko ku wegetarianizmowi, ale też ku weganizmowi.
W Internecie możemy znaleźć wiele artykułów zaczynających się od stwierdzenia dieta wegańska a odchudzanie. Jeśli chcemy schudnąć faktycznie powinniśmy rozważyć przejście na dietę wegańską, ale sam cel zrzucenia kilku kilogramów może nie być wystarczającym, aby wytrwać w pozostaniu weganinem.
Dieta wegańska opiera się na dużej ilości warzyw i owoców, a także różnych kasz. Oczywiście znajdziemy tu też gluten, pieczywo, tofu, zamienniki nabiału, tak więc dieta wegańska wcale nie będzie oznaczała jedzenia jedynie liści sałaty.
Weganie niestety są dość często wyśmiewani przez mięsożerców, a przecież skomponowane przez nich posiłki niejednokrotnie są o wiele ciekawsze, kolorowe, intrygujące. Ogromna ilość warzyw i sposobów ich przygotowania sprawia, że w zasadzie każdego dnia można jeść ciekawe i zdrowe kompozycje. Odstawienie mięsa czerwonego, ale też i drobiowego sprawi, że nasza waga znacznie poleci w dół. Także rezygnacja z cukru bardzo się do tego przyczyni.
Wiele osób myśli, że jeśli zrezygnuje ze słodyczy i napojów gazowanych, to naturalnie zacznie gubić kilogramy, a jedzenie mięsa nie ma tu nic do rzeczy. Nie jest to oczywiście prawda. Mięso poddawane obróbce nie ma w sobie praktycznie żadnych dobrych dla naszego organizmu właściwości. Po co więc jeść coś, co jest ciężkostrawne, tłuste, nafaszerowane antybiotykami, rakotwórcze? Czy nie lepiej zamienić to na kolorowe wegańskie jedzenie, które zapewni nam sytość na wiele godzin, ładnie wygląda i jest zdrowe?
Dieta wegańska a odchudzanie- to nurtuje wielu ludzi i coraz więcej publikacji na ten temat możemy znaleźć w Internecie. Warto się z nimi zapoznać, aby jeszcze bardziej utwierdzić się w przekonaniu, że przejście na dietę wegańską było mądrym posunięciem.
Weganie wcale nie muszą jeść nudnego jedzenia. Na rynku są setki książek kucharskich zawierających wyszukane przepisy dla osób niejedzących mięsa i produktów odzwierzęcych. Warto na przykład kupić pozycję „Jadłonomia”, czyli swoistą biblię wegan w naszym kraju, gdzie znajdziemy setkę ciekawych przepisów. Autorka książki prowadzi także bloga, na którym umieszcza nowe i proste wegańskie przepisy.
Jeśli nie jesteśmy pewni, powinniśmy na próbę, na przykład na trzy tygodnie przejść na dietę wegańską i zobaczyć jak zmieni się nasze ciało.

zdrowakroplakrwi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here