Jak wybrać lodówkę – kilka porad dla niezdecydowanych

0
1004
Jak wybrać lodówkę

Urządzanie mieszkania wymaga czasu i dużego zaangażowania. Dodatkowo trzeba zdobyć wiedzę na temat wielu spraw i zagadnień. Kiedy wybierzemy już płytki, panele, kolor ścian, rodzaj mebli, przychodzi pora na wybór sprzętu AGD. Sklepy sprzedające AGD dosłowni zasypują klientów propozycjami dostępnego asortymentu. Kiedy idziemy do sklepu, widzimy kilkanaście modeli kuchenek, pralek czy lodówek. Ciężko jest w tym gąszczu szybko wyłapać najlepsze oferty pod kątem parametrów technicznych oraz adekwatnej do jakości produktu ceny.  W takiej sytuacji pytanie jak wybrać lodówkę czy pralkę jest pytaniem niełatwym i wymaga od nas dokonania rozeznania wśród dostępnych sprzętów AGD.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jak wybrać lodówkę i cieszyć się nią przez długie lata
  • Na co zwracać uwagę przy wyborze lodówki
  • Co jest najważniejsze przy zakupie lodówki

Na pytanie jak wybrać lodówkę nie ma szybkiej i jednoznacznej odpowiedzi. Kupując lodówkę, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii i uważnie przeanalizować nasze potrzeby.

Lodówka – jak wybrać optymalne model zaspokajający nasze potrzeby?

Lodówka to, sprzęt, który jest sprzętem kupowanemu na długie lata. Kupując lodówkę, musimy dobrze przeanalizować nasze potrzeby. Warto to zrobić, ponieważ wybór lodówek jest tak duży, że spokojnie to lodówka dostosuje się do nas a nie my do niej. W przypadku, gdy mamy małą rodzinę lub mieszkamy samotnie, to nie potrzebujemy bardzo dużej lodówki. Wystarczy nam model średniej wielkości. Jednak warto przemyśleć czy tak na pewno jest, ponieważ lodówki bardzo różnią się od siebie rozmiarem. Jeśli zdecydujemy się na lodówkę przeznaczoną do zabudowy, to mamy do dyspozycji lodówkę o zdecydowanie mniejszej powierzchni do przechowywania. Dodatkowo lodówki dostosowane pod zabudowę kuchenną, muszą zostać zamontowane w odpowiedni sposób. Aby lodówka pod zabudowę działała w sposób prawidłowy i nie ulegała ciągłym awariom, musimy zapewnić jej właściwy sposób wentylacji i cyrkulacji powietrza. Jeśli nie spełniamy warunków montażu, lodówka będzie się przegrzewać i bardzo szybko się zepsuje. Poza sposobem montażu i wielkością, warto także zwrócić uwagę na kwestie klasy energetycznej lodówki. Pamiętajmy, że lodówka jest urządzeniem, które jest podłączone do prądu przez całą dobę. Dzięki dobrej klasie energetyczne, lodówka zużywa optymalną ilości prądu. W bardziej zaawansowanych modelach mamy możliwość regulacji poboru mocy. Ustawiamy wtedy lodówkę na określony tryb działania a w instrukcji obsługi urządzenia, znajduje się informacja, ile w danym trybie lodówka zużywa energii elektrycznej.

Lodówka z zamrażalnikiem czy bez?

Lodówka z wbudowanym zamrażalnikiem to już standard wśród modeli dostępnych na rynku. Tak naprawdę wielkość zamrażalnika zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli mamy tendencję do robienia zapasów lub b mamy w zwyczaju zamrażać gotowe produkty, to warto zastanowić się nad modelem lodówki posiadającym zamrażalnik z trzema szufladami. Jeśli jednak zamrażamy niewiele, warto szukać modelu z dużą chłodziarką i małym zamrażalnikiem. Przy okazji warto również zwrócić uwagę na rodzaj agregatu oraz to czy wybrany przez nas model posiada jeden czy dwa agregaty. W przypadku awarii lodówka posiadająca dwa agregaty ma większe szanse na częściowe działanie, ponieważ zwykle jeden agregat odpowiada za część chłodzącą, a drugi za działanie zamrażalnika.

Jak wybrać lodówkę – jakie opcje dodatkowe mogą być przydatne?

Pytanie jak wybrać lodówkę jest często zadawane przez konsumentów i nic w tym dziwnego, skoro producenci lodówek prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych opcji dodatkowych. Pytanie tylko, czy rzeczywiście te opcje dodatkowe są dla nas istotne. Jedną z ciekawych opcji dodatkowych jest specjalna komora przeznaczona do przechowywania owoców i warzyw. Dzięki takiej komorze, mamy możliwość przechowywania owoców i warzy w bardzo korzystnych warunkach dla tych produktów. Lodówka z opcją komory na owoce i warzywa to już właściwie standard. Takie komory świeżości pozwalają na długie przechowywanie owoców i warzyw, tak by te delikatne produkty długo zachowały swoją świeżość. Komora świeżości na owoce i warzywa szczególnie przydaje się dużym rodzinom z dziećmi, osobom na diecie wegańskiej i wegetariańskiej. Posiadając komorę na warzywa i owoce możemy robić zakupy nieco rzadszej, bez obawy, że owoce i warzywa, znajdujące się w lodowce, ulegną szybkiemu zepsuciu. Kupując lodówkę warto także zwrócić uwagę na to, czy lodówka posiada tzw. system no Frost. Mówiąc prościej, lodówka wyposażona w ten system, nie oszrania się tak szybko jak w lodówki starego typu i jest łatwa w utrzymaniu. Ponadto poziom wilgoci w lodówce jest na dużo niższym poziomie, co pozwala na zachowanie świeżości włożonych do lodówki produktów przez dłuższy czas niż w lodówkach nie mających tego systemu. Ponadto dzięki systemowi no Frost urządzenie działa bardziej efektywnie. Efektywność urządzenia zwiększa także to, w jaki sposób możemy regulować pracę lodówki. W nowoczesnych modelach, dostępnych obecnie na rynku, znajdziemy lodówki z możliwością sterowania jej pracą. Przydatna może okazać się funkcja wakacje, którą możemy włączyć w chwili, gdy lodówka jest lekko zapełniona, a my wyjeżdżamy na urlop.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here