Jak działa testosteron?

0
844
Jak działa testosteron

Testosteron należy do jednego z najważniejszych hormonów płciowych u mężczyzn. Jego działanie jest wielokierunkowe i odpowiada między innymi za takie elementy, jak wielkość mięśni, głęboki głos, a nawet poziom agresji. Jaki wpływ na organizm wywiera ten hormon? Do czego może doprowadzić jego zbyt mała ilość?

Czym jest testosteron?

Hormon ten w przypadku mężczyzn produkowany jest przez jądra. Niewielka ilość testosteronu znajduje się również w organizmach kobiet. W tym przypadku produkowany jest on przez jajniki, korę nadnerczy, a podczas ciąży również przez łożysko. Odgrywa on znaczącą rolę, bowiem niedobór tego hormonu, może skutkować pojawieniem się różnego rodzaju dolegliwości. O jego ilości decyduje przysadka mózgowa, która kontrolowana jest przez podwzgórze.

Jaką rolę w organizmie pełni ten hormon?

Testosteron wpływa na rozwój męskich narządów płciowych, a także podtrzymanie ich funkcji w dorosłym życiu. Odgrywa rolę w rozwoju męskiego typu owłosienia, odpowiada za ustawianie strun głosowych, rozkład tkanki tłuszczowej i wykazuje działanie anaboliczne. Hormon jest także niezwykle ważny w życiu seksualnym. Bierze udział w procesie związanym z produkcją spermy, stymuluje oraz utrzymuje funkcję seksualne.

Największy wpływ testosteronu na męski organizm, zaobserwować można w okresie dojrzewania płciowego. To właśnie wtedy pojawia się:

– wzrost wielkości prącia i moszny,
– pigmentacja skóry tych narządów,
– pojawienie się owłosienia,
– przyrost masy ciała,
– wzrost popędu seksualnego.

Wysoki poziom testosteronu utrzymuje się u mężczyzn do 25-30 roku życia. Później zaczyna on stopniowo się obniżać. O tym jak szybko następuje ten proces, w głównej mierze zależy od stanu zdrowia, a także stylu życia i odżywiania. Więcej o testosteronie przeczytasz na: https://maxonforte.pl/znaczenie-testosteronu/

Co się dzieje, gdy testosteronu zaczyna brakować?

W momencie, gdy ilość testosteronu w męskim organizmie spada, może dojść do powstania ginekomastii. Występują także inne zaburzenia, związane między innymi z brakiem wzwodu lub spadkiem libido. Zmniejszeniu ulega także masa i siła mięśniowa. Pojawia się natomiast większa ilość tkanki tłuszczowej, w szczególności dotyczy to okolic brzucha.

Na problemy z erekcją warto zastosować sprawdzone rozwiązanie w postaci tabletek Maxon Forte, które nabyć można w aptekach. Działanie produktu opiera się na substancji zwanej syldenafilem. Zaletą tabletki jest bardzo szybkie działanie oraz długotrwały efekt, który utrzymuje się nawet przed okres 5 godzin. W rezultacie odbycie w pełni satysfakcjonującego stosunku seksualnego znów staje się możliwe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here