Ile kosztuje tabletka po

0
1743
ile kosztuje tabletka po

Nie od dziś wiadomo, że naturalne metody antykoncepcji nie są w stanie zapewnić bezpiecznego współżycia. Środki antykoncepcyjne dzielimy na trzy kategorie: naturalne, chemiczne i mechaniczne. Jaki sposób zabezpieczenia przed nieplanowaną ciążą jest najlepszy i dla kogo?

Tak jak wcześniej wspomniano, te naturalne sposoby zabezpieczania się są bardzo zawodne. Błędnym jest zaliczanie do jakichkolwiek metod antykoncepcji stosunku przerywanego – nie daje to żadnej gwarancji, dlatego że plemniki wydostają się z prącia nie tylko podczas wytrysku.
Kalendarzyk małżeński, jedna z najpopularniejszych metod naturalnych, wymagająca dobrej znajomości organizmu przez kobietę. A to dlatego że metoda ta polega na unikaniu kontaktów seksualnych w czasie trwania dni płodnych kobiety. Bardzo nie polecana metoda ogólnie, tym bardziej w przypadku młodych kobiet, u których cykle często nie są jeszcze dobrze ustabilizowane. U kobiet dojrzałych również zachodzą zmiany w cyklu menstruacyjnym wywołane na przykład stresem lub przeziębieniem.

Na podobnej zasadzie co kalendarzyk małżeński, działają testy płodności

Ich zadaniem jest za pomocą pomiaru stężenia hormonu luteinizującego, znajdującego się w moczu ustalenie, czy kobieta może zajść w ciąże czy nie. Innymi słowy sprawdza, czy występują dni płodne. Jest to o tyle bezpieczniejsze, że nie trzeba się martwić, czy cykl się nie przesunął. Warto jednak pamiętać, że plemniki mogą przeżyć w ciele kobiety nawet dwa dni.
Z metod naturalnych spotkać jeszcze można metodę termiczną, opierającą się na codziennym pomiarze temperatury, który ma pomóc określić dni płodne oraz z metodą Billingsów. Ta druga polega na obserwacji śluzu szyjkowego, który tak samo jak powyższe za zadanie ma określenie występowania dni płodnych.

Chemiczne środki antykoncepcji warto stosować jedynie jako antykoncepcję wspomagającą. Ich zadaniem jest głównie utrudnienie plemnikom drogi do jajeczka, poprzez ich unieruchomienie lub osłabienie. Chemiczne metody antykoncepcji można znaleźć pod kilkoma różnymi postaciami. Są to na przykład globulki dopochwowe, kremy, które umieszcza się w pochwie za pomocą aplikatora, tak samo pianki. Istnieje jeszcze coś takiego jak płyny do płukania pochwy po stosunku, lecz skuteczność ich jest bardzo, bardzo nisko, dlatego są niepolecane.

tabletki

Mechaniczne środki antykoncepcyjne są jednymi z najpopularniejszych

Mają za zadanie utrudnienie lub uniemożliwienie plemnikom dostania się do jajowodu. Ich popularność może wynikać z dostępności i tego, że dla młodych ludzi słynne prezerwatywy są jednym z najbezpieczniejszych środków zapobiegających ciąży, dlatego że nie ingerują bezpośrednio w organizm, szczególnie kobiecy.
Zacznijmy więc od wspomnianych prezerwatywach. Są bardzo łatwo dostępne. Można je kupić w każdej aptece, ale również na każdej stacji benzynowej i w większości sklepów spożywczych. Oczywiście poleca się kupowanie w aptece, aby uniknąć takich sytuacji jak przebite igłą prezerwatywy – z czystej złośliwości. Ogromną zaletą prezerwatyw jest to, że przy odpowiednim użyciu zabezpiecza przed zajściem w ciążę w bardzo wysokim procencie, dodatkowo jest stosunkowo niedroga.

Poza ochroną przed niechcianą ciążą, chroni również przed różnymi chorobami czy zakażeniami przenoszonymi drogą płciową.
Prezerwatywy istnieją także dla kobiet ale są bardzo mało popularne. Inne metody mechanicznej antykoncepcji to spirale i wkładki domaciczne. Jest to metoda kierowana do kobiet, które mają już pierwszy poród za sobą. Zaletą ogromną tego środka antykoncepcyjnego jest czas trwania zabezpieczenia, który rozciąga się od dwóch do nawet sześciu lat.

Jednak za tym idzie również odpowiednio wysoka cena.

tabletka po

Wymieniają metody antykoncepcji nie można pominąć metody hormonalnej. Jest ona obecnie najpopularniejsza, ale niestety dość mocno ingeruje w nasz organizm. Polega na przyjmowaniu tabletek hormonalnych, które hamują owulację. Skuteczność ich jest bardzo wysoka lecz nie dla wszystkich kobiet są one odpowiednie.

A co jeżeli nie uda się zabezpieczyć i obawiamy się że może dojść do zapłodnienia? Jest jeszcze tak zwana antykoncepcja awaryjna, tak zwana „tabletka po”. Bardzo mocno ingeruje w organizm i należy ją przyjąć do około godziny po stosunku, a później następną. Ile kosztuje tabletka po, za którą trzeba zapłacić przez brak wyobraźni? Ceny wahają się tutaj od około 30 złotych do 120 złotych. W zależności od jakości tabletki i apteki.

Jeżeli jednak mimo wszystko dziecko na świecie się pojawi to należy dbać o nie i kochać jak najmocniej się da bo widocznie miało taką wolę życia, że nic go nie powstrzymało przed przyjściem na świat – kto wie może ma do wykonania jakieś wyjątkowe zadanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here