Drzwi balkonowe przesuwne

0
1316
Jakie drzwi balkonowe przesuwne wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów drzwi balkonowych. W zależności od ilości środków, które chcemy przeznaczyć na montaż drzwi oraz naszych preferencji wybrać możemy pomiędzy klasycznymi drzwiami jedno i dwuskrzydłowymi a cieszącymi się dużą popularnością, ze względu na swoją praktyczność i estetykę modelami drzwi przesuwanych. Poniżej postaramy się opisać najważniejsze właściwości konstrukcji przesuwanych.

Jakie drzwi balkonowe przesuwne wybrać?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj drzwi balkonowych przesuwanych wybierzemy możemy być pewni, że jest to rozwiązanie nie tylko niezwykle estetyczne, ale i praktyczne. Z wizualnego, pobieżnego punktu widzenia drzwi typu PSK nie odróżniają się znacząco od klasycznych rozwiązań tj. drzwi jedno i dwuskrzydłowych ze stałym lub ruchomym słupkiem. Zasadniczą różnicą jest zastosowanie specjalnych okuć, które pozwalają otworzyć drzwi poprzez ich przesunięcie.

Tradycyjne drzwi otwierają się jednie do środka budynku lub na zewnątrz. Oznacza to, że po całkowitym otwarciu drzwi te będą znajdować się w pozycji prostopadłej do framugi i okien. Z kolei nowoczesne drzwi uchylno-przesuwane poruszają się równolegle w stosunku do pozostałych okien. W praktyce oznacza to nie tylko wizualnie ciekawsze rozwiązanie, ale również świetny sposób na lepsze zagospodarowanie przestrzeni zarówno wewnątrz budynku, jak i na balkonie.

Kolejnym kluczowym czynnikiem podwyższającym atrakcyjność drzwi balkonowych typu PSK jest bardzo duża elastyczność konstrukcji. Tradycyjne drzwi skrzydłowe mają duże ograniczenia co do szerokości. W przypadku drzwi PSK nie jest to duży problem. Przy zachowaniu odpowiednich przedziałów, w przypadku modeli trzykwaterowych możemy zamontować konstrukcję o długości ponad 4 metrów. W przypadku innych rodzajów drzwi zamontowanie tak szerokiej konstrukcji byłoby niemożliwe.

Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych okuć okiennych. Do okuć zamontowane są specjalistyczne szyny oraz wózki jezdne, które umożliwiają przesuwanie drzwi balkonowych w sposób równoległy do płaszczyzny okien. Korzystając z usług profesjonalnej firmy montażowej drzwi zostaną założone w sposób dokładny i podparte na całej swojej szerokości. To samo dotyczyć będzie dolnej szyny jezdnej. Jedną z profesjonalnych firm, która może to zagwarantować jest http://oknotest.pl/.

Drzwi balkonowe unoszono-przesuwne HST

Jeżeli nie przemawiają do nas drzwi uchylno-przesuwane PSK możemy rozważyć zamontowanie w swoim domu drzwi balkonowych unoszono-przesuwanych HST. Drzwi typu HST to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych wyborów zarówno wśród przedsiębiorstw, jak i klientów indywidualnych. Ich popularność na polskim rynku nie maleje mimo wyższej ceny, aniżeli modele PSK. Drzwi HST zawdzięczają to swojej estetyce i praktyczności.

Jedną z ważniejszych cech, jakimi odznaczają się modele HST jest możliwość poprowadzenia progu balkonowego wewnątrz posadzki. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie ograniczenia wynikające z konstrukcji zostają zniwelowane. Tego rodzaju konstrukcja sprawdzi się szczególnie dobrze w domach, w których mieszkają osoby ograniczonej sprawności ruchowej. Dzięki brakowi progu każdy może swobodnie korzystać z przestrzeni balkonowej.

Tak samo, jak w przypadku modeli uchylno-przesuwanych zalecana wysokość zamontowanych drzwi typu HST dochodzi do 230 – 240 centymetrów. Co ważne konstrukcja modeli unoszono-przesuwanych może być szersza nawet o 2 metry w stosunku do drzwi uchylnych. Oznacza to, że maksymalna szerokość to ponad 6 metrów. Z tego względu konstrukcja tego rodzaju drzwi znacząco odróżnia się od wcześniej przedstawionego rozwiązana.

Oznacza to, że prawidłowe zamontowanie unoszono-przesuwanych drzwi balkonowych wymaga od ekipy monterskiej nie tylko wysokich kwalifikacji i umiejętności, ale również posiadania specjalistycznego sprzętu, który pozwoli na bezproblemowe i co najważniejsze bezpieczne przetransportowanie zakładanych ram oraz okien. Z tego względu przy montażu korzystajmy jedynie z ofert doświadczonych firm jak http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/jakie-drzwi-balkonowe-do-domu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here