Dlaczego warto zakładać podczas pływania okularki pływackie?

0
381
okularki pływackie

Chcąc pływać na basenie powinniśmy zaopatrzyć się w potrzebne akcesoria, które ułatwią nam poruszanie się w wodzie. Sprawią one również, że będziemy czuli się bardziej komfortowo podczas pokonywania kolejnych długości basenu. Dlatego dobrym pomysłem jest kupienie sobie okularków pływackich, gdy wybieramy się, aby popływać. Dzięki ich zastosowaniu także nasze oczy nie będą narażone na kontakt z wodą, która zawiera mnóstwo chloru oraz mogą się znajdować w niej również różne związki, które mogą wywoływać na przykład podrażnienie narządu wzroku. 

Powody, przez które warto mieć okularki pływackie, gdy wybieramy się na basen

Przede wszystkim stosując takie okularki pływackie chronimy oczy przed zalewaniem ich przez wodę, gdy znajdujemy się na basenie. Tego typu sprzęt ochronny zapewnia nam bezpieczeństwo, ponieważ gdy jest tłok na pływalni to zwiększa się ryzyko, że ktoś nawet omyłkowo będzie płynął naszym torem, co może doprowadzić do tego, że odniesiemy poważną kontuzję. Mając okularki pływackie przynajmniej ochronimy swój narząd wzroku. Mając je na sobie mamy zapewniony większy komfort i możemy po prostu czerpać więcej przyjemności z samego pływania. Będziemy wtedy mogli bardziej komfortowo się zanurzać, czy nurkować, gdy zajdzie taka potrzeba. Będziemy mieli mając na sobie lepiej zachowaną widoczność niż gdyby okulary pływackie nas nie chroniły. Na wielu akwenach nie popływamy bez nich, ponieważ regulamin danej pływalni przewiduje, że możemy pływać tylko w okularach przeznaczonych do pływania.

Na jakie parametry spojrzeć, gdy wybieramy okulary na basen?

Szkiełka w takim zabezpieczaniu naszych oczu nie powinny parować, bo w takim przypadku będziemy mieli większą widoczność w nich. Także takie okularki pływackie muszą mieć odpowiedni rozmiar, aby dobrze zabezpieczyć nasze oczy przed wodą. W przypadku, gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę z pływaniem lub robimy to czysto rekreacyjnie to dobrym rozwiązaniem jest zakup okularów miękkich. Mają one dość grubą obwódkę wykonaną z dużej warstwy silikonu, dzięki czemu nie musimy się martwić, że w strefę oczu będzie nam dostawała się woda. Jednak nie nadają się one do szybkiego pływania, ponieważ mogą nam się dość łatwo  zsunąć i już nie będą spełniały swojej funkcji.  W przypadku, gdy pływamy na trochę wyższych prędkościach, ale nie startujemy w zawodach to można sobie kupić okulary treningowe. Będziemy mieli w nich szerszy kąt widzenia, ale nie będzie się ich aż tak komfortowo nosiło. Profesjonalni pływacy startują w okularach typu szwedka, które zapewniają najlepszą widoczność oraz są ściśle przytwierdzone do twarzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here