Agregat wody lodowej – jak dokonać dobrego wyboru?

0
1048
Agregat wody lodowej

Przemysł potrzebuje nowoczesnych rozwiązań, które usprawnią produkcję, a także pomogą w prawidłowym przechowywaniu produktów. Pomocne w tym celu są chociażby agregaty wody lodowej. Co warto wiedzieć na temat tych urządzeń? Jak wybrać właściwy model?

Agregat wody lodowej – jak są zbudowane te urządzenia?

Zadaniem tych urządzeń jest odprowadzanie ciepła z cieczy. Odpowiada za nie woda lodowa, która jest wytwarzana w chillerze. Dzięki niej agregat może działać prawidłowo i chłodzić powietrze. Woda lodowa jest transportowana do wymienników ciepła, gdzie pobiera ciepło. Wówczas wraca ona do agregatu. Schłodzona woda natomiast jest przekazywana do chłodnic. Za prawidłowy transport odpowiadają pompy dystrybucyjne. Producenci agregatów przygotowali dwie wersje tych urządzeń Pierwsza z nich wykorzystuje skraplacz chłodzony powietrzem. Wraz z pozostałymi częściami agregatu jest on montowany na zewnątrz budynku. Dzięki temu możemy skutecznie ograniczyć powierzchnię maszynowni w budynku. Nic więc dziwnego, że przemysł tak chętnie sięga właśnie po te rozwiązanie.

Agregat wody lodowej – czy wynajem jest opłacalny?

Kolejną odmianą tego urządzenia są agregaty wyposażone w skraplacz do chłodzenia cieczą. W tym wypadku wymiennik ciepła znajduje się na zewnątrz. W takim urządzeniu wykorzystuje się technologię suchą lub ze zraszaniem wodnym. Agregat wody lodowej to produkt, który znajduje się w ofercie wielu polskich firm. Nie musimy wychodzić z domu czy biura, by zapoznać się z ich ofertą. Jedna z nich jest dostępna na tej stronie https://www.ras-agregaty.pl/chiller-wody-lodowej/. Warta uwagi jest bez wątpienia usługa wynajmu. Zyskujemy wówczas kompleksową obsługę oraz wysokiej jakości sprzęt renomowanych producentów w dobre cenie. Specjaliści pomogą nam w doborze urządzenia, mogą też zająć się montażem czy wsparciem serwisowym w przypadku awarii. Cena takiego rozwiązania jest niższa od zakupu nowego sprzętu. Oferowane w ten sposób używane agregaty wody lodowej są w pełni sprawne i gotowe do pracy. Warto więc rozważyć skorzystanie z takiej oferty. Jest ona bowiem korzystna dla firmy i nie obciąży tak naszego budżetu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here