Czy pościel hotelową można wykorzystać w domu?

0
1961
Czy pościel hotelową można wykorzystać w domu?

O tym, że w hotelach wykorzystuje się inny rodzaj pościeli niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni w domu, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Domowa pościel najzwyczajniej nie zdałaby egzaminu. Nie podołałaby tak dużej eksploatacji, bo przecież pościele w hotelu wymieniane są bardzo często, a co za tym idzie – są prane dużo częściej niż te domowe i to w wysokich temperaturach.

Czym różni się pościel hotelowa od domowej?

Przede wszystkim jakością. Ze względu na wysoką eksploatację, pościel w hotelach wykonana jest z włókien najwyższej jakości tak, aby były one wytrzymałe na częste pranie w wysokich temperaturach. Pościel przemysłowa musi być dodatkowo odporna na maglowanie, a także procedury dezynfekcyjne. Oferta pościeli domowej jest bardzo różnorodna. Kolorowa, we wzory, szyta jest na miarę (można dobrać rozmiar pościeli do rozmiaru wkładu), wykorzystuje się w niej różnego typu zapięcia, podczas gdy w pościelach hotelowych nie ma ani guzików, ani zamków. W odróżnieniu od pościeli hotelowej, pościel, z której korzystamy w domu podlega innym procedurom konserwacji. Niektóre materiały nadają się do prania wyłącznie w niskich temperaturach, a poddanie ich temperaturze, w jakiej prane są pościele hotelowe – spowodowałoby uszkodzenie materiału. Istotna różnica występuje także w przypadku wykorzystania środków piorących. Wersję domową prać można w dość łagodnych środkach piorących, łagodnych – szczególnie w porównaniu do tych, które wykorzystywane są podczas prania pościeli przemysłowej. Tekstylia hotelowe wykonane są z takiego rodzaju materiału, który odporny jest nawet na bardzo agresywne środki. Wszystko za sprawą różnic w budowie tkaniny, która różni się strukturą i sposobem wykończenia. Włókna, które wykorzystywane są w pościelach hotelowych, są długie, czesankowe i maksymalnie gładkie, a im włókno będzie dłuższe i bardziej gładkie, tym tkanina będzie wytrzymalsza.

Lepsza jakość – czy potrzebna w domu?

Jakość pościeli hotelowej jest zdecydowanie lepsza, szczególnie, jeśli rozważa się wytrzymałość materiału. Natomiast czy taka pościel jest nam potrzebna w domu? Czy jest sens inwestować niemałe środki w pościel dedykowaną dla hoteli? Wydaje się że skórka nie warta wyprawki, ponieważ w warunkach domowych jej szczególne właściwości nie będą wykorzystywane. Szczególnie, że cena takiej pościeli nie należy do najniższych. Dlatego też na rynku bielizny hotelarskiej wiele firm, w tym Polska Grupa Tekstylna, będąca jednym z wiodących producentów pościeli hotelowej wprowadziła do swojej oferty usługę – rental pościeli hotelowej. Polega ona na wynajmowaniu szeroko rozumianej bielizny hotelowej dla obiektów turystycznych, jakimi są hotele i pensjonaty. Rozwiązanie to pozwala hotelom zaoszczędzić zarówno pieniądze, potrzebne na zakup specjalnej pościeli, dlatego wydaje się, że wykorzystanie pościeli hotelowej w warunkach domowych jest bezcelowe. Pościel, przeznaczona dla klienta indywidualnego jest wystarczająco wytrzymała, aby poradzić sobie z domowym użytkowaniem, nie trzeba inwestować w droższe tekstylia dla rynku HoReCa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here