Pakowanie do szpitala.

0
522
Pakowanie do szpitala.

Pobyt w szpitalu to zawsze przeżycie i stres. Czasem jest to nagłe zachorowanie lub wypadek i do szpitala trafiają osoby wzięte prosto z ulicy. Konieczne jest wówczas dostarczenie im do szpitala niezbędnych rzeczy. Najważniejsze są dokumenty – jeśli ich chory nie miał przy sobie bliscy powinni dostarczyć dowód osobisty, albo inny dokument potwierdzający tożsamość. W przypadku osób cierpiących na przewlekłe choroby ważne są również wszystkie papiery opisujące dotychczasowy przebieg leczenia, wyniki badań, wypisy ze szpitali i inna dokumentacja medyczna.
Co spakować do szpitala, aby chory czuł się choć odrobinę komfortowo, tak jak w domu?
Przede wszystkim potrzebne są rzeczy niezbędne do czynności higienicznych i pielęgnacyjnych. Do kosmetyczki należy zapakować pastę i szczoteczkę do zębów, krem do twarzy, szampon do włosów, grzebień (szczotkę) do czesania, chusteczki higieniczne suche i mokre, spinki do włosów i inne rzeczy, które choremu są niezbędne albo o które poprosi. Do torby trzeba włożyć ręcznik, bieliznę osobistą, bieliznę nocną, szlafrok. Tylko nieliczne szpitale zapewniają ręczniki, pidżamy i szlafroki. Choremu potrzebne są kapcie i na pewno przydadzą mu się skarpetki (cienkie bawełniane i ciepłe wełniane).
Koniecznie trzeba zapakować ulubiony kubek do picia herbaty cy kawy. Można również kawę i herbatę w słoiczkach dodać do zestawu. Nie zaszkodzi dołożenie dobrej książki czy kilku gazet. Na życzenie chorego pakujemy mu do torby laptopa lub tablet.
Jeśli chory nie miał przy sobie telefonu to i ten przedmiot należy mu koniecznie dostarczyć do szpitala.

chilimy.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNuda i praca w domu
Następny artykułCzym jest bulimia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here