Najczęstsze problemy w aranżacji łazienki

0
5401
Najczęstsze problemy w aranżacji łazienki

Każdy, kto chociaż raz w swoim życiu stanął przed zadaniem urządzenia łazienki, zadawał sobie te same pytania. Wanna czy kabina prysznicowa? Szafka z umywalką, umywalka nablatowa, a może wolnostojąca? Toaleta na stelażu podtynkowym czy tradycyjna, osadzona na podłodze? Sposobów na znalezienie odpowiedzi na te pytania jest wiele, ale wszystkie prowadzą do jednego – do rozwiązania najbardziej optymalnego dla całej rodziny. W podjęciu ostatecznej decyzji pomóc może lista zalet i wad poszczególnych rozwiązań.

Wanna czy prysznic?

W świecie idealnym oba rozwiązania można zainstalować jednocześnie. Jest to jednak możliwe jedynie wtedy, kiedy w domu znajdują się co najmniej dwie łazienki lub jedna duża. W rzeczywistości najczęściej właściciele mieszkania zmuszeni są wybrać, czy w łazience będzie wanna czy kabina prysznicowa.

Zdania są podzielone. Jedna grupa twierdzi, że łazienka bez wanny nie ma racji bytu. Posiadanie wanny jest dla nich przyjemną koniecznością. Wśród zalet wymieniają możliwość urządzania długich, aromatycznych kąpieli o każdej porze dnia i nocy. W wannie można wygodnie i bez trudu wykąpać małe dzieci, a nawet zrobić pranie. Posiadanie wanny nie wyklucza zażycia odżywczego, szybkiego prysznica. Wanna jest rozwiązaniem stosunkowo tanim. Można ją estetycznie zabudować w przestrzeni łazienkowej lub pozostawić jako dekoracyjny element wolnostojący. Jedynym minusem wydaje się być fakt, że wanna zajmuje dużo miejsca, co w przypadku małej łazienki może okazać się sporym problemem.

Druga grupa osób uważa, że lepszym rozwiązaniem jest kabina prysznicowa. Nie tylko zajmuje mniej miejsca, ale jej używanie jest bardziej ekologiczne i ekonomiczne, niż użytkowanie wanny – zmniejsza się zużycie wody. Dodatkowo, dostępne w sklepach nowoczesne kabiny prysznicowe dają bardzo duży wybór aranżacji łazienki. Wybrać można kabinę z brodzikiem lub bez, przeszkloną, otwartą lub zamkniętą. Problem kąpieli dzieci lub prania można rozwiązać inwestując w wysokie brodziki prysznicowe, które służyć mogą jako mini wanna. Kupując kabinę prysznicową warto postawić na wysoką jakość produktu, którą zapewnia firma San Swiss. Funkcjonalne kabiny prysznicowe i brodziki prysznicowe tego producenta dostępne są na https://strefalazienek.pl/436-sanswiss.

Umywalka wolnostojąca, nablatowa czy wbudowana w szafkę?

Standardowe wyposażenie łazienek obejmuje również umywalkę. Jej wybór to drugi poważny problem. Na rynku dostępnych jest kilka opcji, z których najczęściej wybierane są szafki łazienkowe z umywalką. To rozwiązanie zapewnia komfort użytkowania wraz z rozsądnym, ekonomicznym i funkcjonalnym wykorzystaniem przestrzeni pod umywalką. W szafce schować można środki czystości, środki do prania lub inne, wybrane rzeczy. Minusem może być fakt, że syfon umywalki schowany jest w szafce, co zabiera część miejsca do przechowywania. Szafki łazienkowe z umywalką to rozwiązanie stylowe i nowoczesne. Wybierając ten mebel warto postawić na sprawdzonego producenta oferującego wysokiej jakości produkty, takie jak meble łazienkowe Defra, dostępne na https://strefalazienek.pl/51-meble-lazienkowe.

Równie chętnie wybieranym rozwiązaniem są umywalki nablatowe. Ich popularność rośnie za sprawą projektantów wnętrz, którzy coraz częściej proponują swoim klientom tę opcję. Umywalka może być umieszczona na blacie, pod którym jest pusta przestrzeń lub szafka z półkami i szufladami. Dzięki umiejscowieniu umywalki na blacie zyskuje się przestrzeń w szafce. Zniechęcać do tego rozwiązania może fakt, że blat, na którym stoi umywalka, musi być wykonany z materiału niezwykle odpornego na działanie wilgoci. Wychlapująca się z umywalki woda może szybko zniszczyć mało wytrzymały blat.

Trzecie popularne rozwiązanie to umywalka wolnostojąca na nóżce. Stosuje się je głównie w dużych łazienkach, które nie wymagają funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni pod umywalką. Umywalka ta zajmuje bowiem sporo miejsca, ale za to stylowo wygląda. Spotkać ją można w łazienkach urządzonych w stylu retro i vintage.

Toaleta na stelażu czy wolnostojąca?

Odpowiedź na to pytanie jest najłatwiejsza. Zdecydowanie bardziej modne i estetyczne są toalety zamontowane na stelażu podtynkowym. Na ścianie widoczna jest zatem sama miska sedesowa oraz przyciski spłuczki. To rozwiązanie ma jedną wadę – w przypadku awarii spłuczki, naprawa może oznaczać spory remont łazienki.

Toalety wolnostojące są coraz rzadziej spotykane w nowoczesnych łazienkach. Pojawiają się za to w łazienkach stylizowanych na vintage lub retro, które odwołują się do rozwiązań stosowanych kilkadziesiąt lat temu.

Stylowe meble łazienkowe

Wybór mebli łazienkowych to poważna decyzja. Łazienkę urządza się zazwyczaj raz na bardzo długi czas, dlatego warto skorzystać z oferty renomowanych producentów. Meble, które proponuje swoim klientom sklep Katowice, to produkty najwyższej jakości, z których każdy może wybrać zestaw idealnie pasujący do jego łazienki. Osoby, które przed zakupem mebli w internecie chcą zobaczyć je w sklepie, mogą to zrobić w salonie wystawowym przygotowanym specjalnie na taką okoliczność.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here