Ile trwa zauroczenie

0
1294
para

Każdy z nas wie, jak ważna w życiu człowieka jest miłość. Miłością jesteśmy otaczani już od pierwszego dnia naszego życia, kiedy to rodzice w końcu doczekali się – po dziewięciu miesiącach oczekiwań – swojego potomka i z miłością się w niego wpatrują i z miłością o nim mówią i z miłością go traktują. Miłość dla dziecka jest niezwykle ważna, bo to dzięki niej mamy zapewnione także poczucie bezpieczeństwa. Gdyby dziecko nie czuło się kochane przez swoich rodziców, z całą pewnością nie czuło by się przy nich bezpieczne.

Wręcz przeciwnie! Mogło by się czuć zagrożone, przez co ciągle byłoby wystraszone i często by płakało. Dlatego stworzenie dziecku odpowiedniej atmosfery jest niezwykle ważne w jego odpowiednim wychowaniu. Niestety są także rodzice, którzy o tym nie pamiętają i jeżeli dziecko było niechciane, szczególnie przez jednego z rodziców, może także być niekochane, co z kolei niesie ze sobą wspomniane wcześniej konsekwencje. A odpowiednie wychowanie dziecka od jego najmłodszych lat jest istotne, ponieważ będzie to oddziaływało w późniejszym jego funkcjonowaniu. Ale miłość jest ważnym elementem nie tylko w życiu dzieci, ale także w życiu dorosłego człowieka.

zauroczenie

Bo oprócz miłości rodzicielskiej potrzebujemy także miłości płci przeciwnej

Jeżeli wybierzemy sobie odpowiednią osobę, to z nią chcemy spędzić resztę naszego życia, a potem założyć z tą osobą swoją własną rodzinę. Założenie własnej rodziny jest marzeniem wielu dorosłych ludzi, ale nie każdy z nas jest w stanie znaleźć sobie swoją drugą połówkę. Ale nie tylko osoby dorosłe pragną miłości z płcią przeciwną, bo już nawet dzieci w szkole podstawowej mogą być zauroczone kimś z płci przeciwnej. Często dzieciaki wchodzą w związki, ale raczej nie są to związki długodystansowe, nie mówiąc już o związkach na całe życie, z małżeństwem w tle.

Ale jest to dla nich pierwsze doświadczenie w późniejszych związkach, które będą się stawały coraz poważniejsze. W szkołach średnich niejeden z nas związał się z osobą, o której myśli jako o przyszłym małżonku. I faktycznie wiele takich par faktycznie za kilka lat bierze ślub. To wspaniałe, prawda? Poznać się jeszcze jako nastolatkowie i być ze sobą do końca życia. Niestety często zdarza się, że nie potrafimy odróżnić zauroczenia od miłości. To jest trudne, bo oba stany w początkowej fazie cechują się podobnie – uskrzydlają nas, sprawiają że nie dostrzegamy wad drugiej osoby i uważamy ją za chodzący ideał. Jednak potem im lepiej poznajemy drugą osobę, tym bardziej przekonujemy się, jaka jest i w końcu oprócz samych pozytywów zaczynamy w końcu dostrzegać także negatywne cechy tamtej osoby.

Zauroczenie raczej tego nie przetrwa, dana osoba przestanie nam się podobać i swoją uwagę skupimy na kolejnej osobie, którą się zauroczymy. Z kolei miłość przetrwa to. Miłość zaakceptuje wady i będziemy dążyć do tego, by z tą osobą stworzyć stały związek. Oczywiście, że będziemy dostrzegać walory fizyczne innych osób, ale i tak będziemy woleli naszego partnera. Jeżeli zastanawiasz się, ile trwa zauroczenie, to musisz wiedzieć, że nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Jedna osoba może być zauroczona zaledwie przed tydzień, póki jej uwaga nie skupi się na jeszcze przystojniejszym i milszym mężczyźnie czy jeszcze piękniejszej i milszej kobiecie.

ile trwa zauroczenie

Inne zauroczenie może z kolei trwać nawet rok

Takie długie zauroczenia szczególnie mogą się ciągnąć wtedy, kiedy nie spotykamy się z osoba, którą się zauroczyliśmy. Takie rzadkie spotkania i przelotne raczej tylko będą pobudzać naszą wyobraźnie i oczekiwania wobec drugiej osoby niż pokazywały jaka jest naprawdę. To może dodatkowo sprawiać, że zauroczenia daną osobą będzie większe. W końcu widząc w korytarzu na uczelni daną osobę i mówiąc sobie tylko „cześć” raczej nie poznamy dobrze drugiej osoby i możemy cały czas być nią zauroczeni. Przychodząc do kawiarni na kawę, bo pracuje tam osoba, która nam się podoba, też raczej wiele nie zmieni.

Jeżeli jesteśmy kimś zauroczeni, ale wiemy, że nic z tego nie będzie, mamy dwa wyjścia. Albo przestać myśleć o tej osobie i skupić się na czymś innym (kto wie, może miłość naszego życia jest bliżej niż myślimy?) albo poddać się zauroczeniu, bo i tak nikt inny nam się nie podoba. A lepiej myśleć o osobie, która nam się podoba niż myśleć o kimś, kto w ogóle praktycznie nic dla nas nie znaczy, prawda? A z resztą myśli o osobie, która nam się podoba, są dość przyjemne. Bo czasem fajnie sobie wyobrazić, jakby wyglądało nasze życie, kiedy bylibyśmy z tamtą osobą w związku, prawda?

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here