Grzech ciężki – pogwałcenie miłości Boga

0
1078
Grzech ciężki - pogwałcenie miłości Boga

Codziennie każdy człowiek popełnia grzechy. Zazwyczaj są wywołane myślą, mową, uczynkiem oraz zaniedbaniem. Kiedy można mówić o popełnieniu grzechu? Człowiek został stworzony, aby obdarzać miłością Boga oraz swoich bliźnich. W przypadku kiedy decyduje się na inny model życia i zaczyna przekładać jakieś inne dobra ponad miłość, popełnia grzech.
Można podzielić je na na lekkie i ciężkie. Grzechy lekkie, inaczej zwane powszechnymi to drobne błędy popełnione przez człowieka, który jest istotą omylną. Jest to grzech, który nie wpływa na skażenie serca i zanik wiary. Wielu ludzi zastanawia się jednak co to jest grzech ciężki. To tak zwany grzech śmiertelny. Popełniany jest w pełni świadomie i dobrowolnie przez człowieka. Jest to celowe odrzucenie dobra, a wybór zła. Grzechem ciężkim, więc jest każdy sprzeciw Bogu uczyniony z pełną premedytacją oraz świadomością. Popełnienie takiego rodzaju grzechu zrywa jedność z Bogiem, czyli człowiek traci w taki sposób stan łaski uświęcającej. Grzech ciężki uniemożliwia przystąpienie do Komunii Świętej. Jeżeli jednak pomimo zakazów osoba z grzechem ciężkim przystąpi do niej, popełni świętokradztwo oraz kolejny grzech śmiertelny. Dopiero odpuszczone grzechy podczas spowiedzi umożliwiają ponowne przyjęcie Ciała Chrystusa.
Należy pamiętać, że grzech ciężki jest pogwałceniem miłości Boga. Dla człowieka natomiast jest śmiercią duchową, a dla innych zgorszeniem. Popełniane nagminnie przez społeczeństwo grzechy śmiertelne są także nieodzownym zwycięstwem szatana w walce duchowej.

bycmama.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzym jest fala elektromagnetyczna?
Następny artykułReligie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here