Czy meble w stylu skandynawskie są popularne w Polsce?

0
1374

Skandynawskie wyczucie stylu od dawna miało wielu zwolenników, jednak teraz cały świat zupełnie oszalał na punkcie prostej, surowej estetyki pochodzącej z północnej części Europy. W przypadku mody na solidne meble w stylu skandynawskim Polska nie stanowi wyjątku. Coraz częściej w magazynach, zdjęciach czy u znajomych można zaobserwować wzrost zainteresowania stylem nordyckim. Co sprawia, że ten design jest tak ceniony na całym świecie? Czy ma to związek z popularną obecnie harmonią z naturą i skandynawskim podejściem do życia? Czy chodzi może o projekt, który jest oparty na funkcjonalności i prostej ponadczasowej formie, która przeciwstawia się modzie typu fast-fashion?

Co sprawia, że skandynawskie meble są tak popularne?

Skandynawski design jest idealnie dostosowany do gustów masowych. Produkty są eleganckie, trwałe i ponadczasowe, a także łatwo dostępne. Mogą stanowić neutralną bazę lub pozostać w swojej surowej formie. Kształt stawia na funkcjonalność oraz niewymuszone piękno. Zachowanie takiej równowagi jest podstawową zasadą nordyckiego designu.

Idealne do małych przestrzeni

Ze względu na przewagę jasnych kolorów, prostych linii i funkcjonalności, meble skandynawskie podbiły serca ludzi na całym świecie. Niektóre aspekty są jednak szczególnie ważne dla osób posiadających małe mieszkania. Dzięki dużej pojemności, szafy z dużymi półkami oraz szufladami świetnie sprawdzą się w niewielkich sypialniach. Design fantastycznie sprawdzi się również w małych kuchniach, które dzięki prostej harmonii mebli skandynawskich będą wyglądały elegancko, a efekt nadmiernego zagracenia przestrzeni nie wystąpi.

skandynawskie meble

Łącznik z naturą

Surowa prostota jest powodem, przez który styl skandynawski tak bardzo wyróżnia się na tle innych. Podczas projektowania inspiracje czerpie się najczęściej z natury i kultury skandynawskiej. Wykorzystywane jest naturalne drzewo lub jego pochodne, na przykład sklejka. Styl skandynawski obfituje w naturalne kształty i kolorystykę. Ten elegancki minimalizm i przyjazna, naturalna atmosfera są odpowiedzią na marzenia wielu z nas.

Harmonia zamiast ozdobnych babilotów

Skandynawski styl to nie głośne i barokowe ozdoby, a cicha elegancja, którą rozpoznaje każdy, kto ma z nią styczność. Nadszedł czas, aby zamiast tworzenia artystycznego chaosu postawić na ponadczasowe meble. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić nowe meble, czy dodać wysublimowanej elegancji do Twojej przestrzeni, powinieneś zastanowić się nad wizytą w sklepie oferującym meble w stylu skandynawskim i rozpocząć nową erę w swoim mieszkaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here