Baterie i akumulatory dla wymagających!

0
805
Baterie i akumulatory

Ciężko w tych czasach wyobrazić sobie życie bez korzystania z wielu przenośnych urządzeń elektronicznych. Codziennie używamy  telefonów komórkowych, tradycyjne szczoteczki do zębów zostały zastąpione tymi elektrycznymi, również dziecięce zabawki czy sposób zasilania samochodów uległ zmianie. Nie byłoby to możliwe bez wykorzystywania baterii czy akumulatorów należących do chemicznych źródeł prądu. Dzięki zachodzącym reakcjom w wiązaniach chemicznych zawartych w substancji otrzymujemy energię elektryczną.  Czego oczekujemy od baterii? Oczywiście, aby miały długą żywotność pozwalając nam cieszyć się przenośnym, bezprzewodowym sprzętem jak najdłużej.

Większość urządzeń dopuszcza możliwość wymiany baterii czy też akumulatorów. Decydując się na konkretne rozwiązanie należy wziąć pod uwagę nasze potrzeby. Jeżeli korzystamy z wielu urządzeń na baterie, które dość często trzeba wymieniać na nowe, warto przemyśleć stosowanie akumulatorów, które umożliwiają wielokrotne ładowanie za pomocą specjalnej ładowarki. Jest to też bardziej świadomy ekologicznie wybór chroniący środowisko – jednorazowy zakup na lata, który ogranicza wykorzystywanie szkodliwych baterii w dużych ilościach. Jeśli natomiast używamy urządzeń, które pobierają małą ilość prądu (np. jak pilot czy spieniacz do mleka) baterie będą wystarczające.  Pozostaje tylko wybrać i kupić odpowiedni rodzaj baterii, a po zużyciu pamiętać o ich odpowiedniej utylizacji. Jest ona istotna ze względu na zawarte w nich metale ciężkie oraz kwasy mające właściwości rżące. Mogą one stanowić zagrożenie nie tylko dla środowiska naturalnego, ale również ludzkiego życia.  Dlatego zużyte ogniwa należy oddać w przeznaczonym w tym celu miejscu zbiórki – można je dostrzec w sklepach czy marketach budowlanych. Ich powszechność ma zniwelować nieodpowiedzialne wyrzucanie baterii oraz akumulatorów do śmieci. Nie kosztuje nas to poświęcenia, a wiele może zmienić.

Myślę, że ze względu na ewentualną szkodliwość baterii świadomy i wymagający jakości konsument zdecyduje się na ich zakup od firmy, której aspekty ekologiczne są bliskie tożsamości marki. Powinniśmy cenić nie tylko  jakość, ale również ekonomiczne i ekologiczne cechy produktu. Ceniona na rynku firma GP Batteries ma w swojej ofercie linię ReCyko. Jest przyjazna środowisku, jej akumulatory zostaną w całości poddane procesowi recyklingu, a dodatkowo posiadają aż sześcioletnią gwarancję doładowań.

Przed dokonaniem zakupu kolejnych baterii czy akumulatorów warto się upewnić czy nie posiadamy ich w domu i przemyśleć czy bardziej optymalnym rozwiązaniem nie będzie przejście na same akumulatorki. Dzięki możliwości ich wielokrotnego ładowania są znacznie dłużej użytkowane. Niweluje to ilość baterii wprowadzonych na rynek jednocześnie ograniczając ich szkodliwy wpływ na planetę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here